Menej je niekedy viac
Intímne miesta sa neumývajú bežnými prípravkami. Intímna hygiena je dôležitá, ale platí, že menej je niekedy viac. Naozaj stačí čistá voda, no ak ste sa už s kvasinkami pasovali, vhodnou voľbou sú gély na intímnu hygienu, ktoré majú pH prispôsobené kyslému prostrediu pošvy a pomôžu ho udržať v kondícii. Pozor aj pri prípravkoch na holenie, intímne partie sa dajú depilovať aj príslušnými gélmi na intímnu hygienu, je to rozhodne bezpečnejšie ako bežné spreje a gély na holenie. Ak už kvasinky máte, neodporúča sa holiť intímne partie v akútnom stave, na druhej strane, príliš hustý „porast“ môže znamenať rovnako nežiaduce dráždenie.
Stop parfumom
Parfumovaná bielizeň má červenú! A to znamená nepožívať agresívne pracie prostriedky a aviváže. Tie dokážu narobiť poriadnu šarapatu pri kontakte s citlivými partiami. Oveľa vhodnejšie je zvoliť jemné pracie prostriedky, neobsahujúce parfumy (pozor, ak trpíte alergiami na prírodné látky, aj to môže znamenať problém a dráždenie!).
Bavlnené nohavičky aj žehlíme
Výber bielizne. Čipky a bielizeň z lesklých viskózových materiálov sú krásne, ale nie príliš vhodné pre ženy trpiace mykózami. Tieto materiály nie sú vzdušné, nedokážu odvádzať vlhkosť. Samotnou kapitolou sú brazílske strihy a „tangáče“, ktoré nie sú veľmi hygienické, už vzhľadom na svoj strih a priam urýchľujú šírenie baktérií prirodzene sa vyskytujúcich okolo análneho otvoru. Naopak, ideálnym riešením sú bavlnené nohavičky klasických strihov, aspoň na bežné nosenie. V čase ochorenia na mykózy treba prať nohavičky dôkladne, tak, aby bol úplne odstránený prací prostriedok. Ideálne je nohavičky aj ožehliť. Podobne treba postupovať aj pri uterákoch, osuškách a žinkách na umývanie.