1. Je „vybúrený“ a presne vie, čo chce
Starší partner väčšinou nečaká so zakladaním rodiny tak dlho ako mladší. Má vo veciach jasno. Mnohým ženám však prekáža, že starší partner bude aj starší otec a okolie si ho bude mýliť s dedkom. Zvážte preto, či budete mať dostatok trpezlivosti na nepríjemné otázky spoločnosti.
2. Je finančne zabezpečený
Starší muž má už úspešne za sebou víkendové párty plné alkoholu, pri ktorých musela jeho kreditka nariekať. Je triezvejší pri zbytočnom utrácaní a investuje radšej do vás a vášho spoločného života. A to nielen peniaze, ale aj čas. Pri kúpe darčekov pre deti uvažuje triezvo a vie, čo skutočne potrebujú a čo chcú len kvôli kamarátom a prestíži.
3. Kríza príde skôr
Možno sa s krízou stredného veku budete musieť vysporiadať skôr, ako by ste chceli. Mužskú menopauzu, ktorú všetci chlapi tvrdohlavo odmietajú, nemusí mladšia partnerka zvládnuť a môže to vzťah ohroziť. Niektorí muži si v tomto období potrebujú dokazovať svoju mužnosť a produktivitu aj neverou. Väčšinou však hľadajú mladšiu milenku, takže v prípade vzťahu so starším mužom sa toho zrejme nemusíte obávať.
4. Nie je výchova ako výchova
Pred založením rodiny sa porozprávajte o vašich názoroch na výchovu detí. Staršia generácia môže k výchove pristupovať úplne odlišne, preto si treba nájsť zlatú strednú cestu. Z rozdielnych prístupov budú deti zmätené a rodina preto môže pôsobiť rozbito.
5. Generačné rozdiely
Vekový rozdiel medzi vami a vaším starším partnerom sa postupom času „stráca“ a pre ľudí v strednom veku je už naozaj nepodstatný. Prichádzajú spoločné záujmy, rovnakí známi a ubúda neprajníkov. Vekový rozdiel viac ako 20 rokov sa však môže prejaviť vo vyššom veku. Sedemdesiatročný muž už nebude taký vitálny, ako jeho päťdesiatročná partnerka.
Na záver nám ostáva už len dodať, že každý vzťah je iný a má svoje vlastné pravidlá, ktoré v tom druhom platiť nemusia. Nevstupujte do vzťahu s predsudkami a užívajte si každú chvíľu s milovaným partnerom.