Spermie na miesto!
Niektoré páry používajú kalíšok na to, aby dopravili spermie na to správne miesto, iné zase na to, aby po styku zabezpečili, že spermie zostanú tam, kde treba – práve vložením kalíška do vagíny.
Podľa lekárov môžu tieto spôsoby naozaj pomôcť k otehotneniu. Keďže ich kalíšok dopraví, resp. udrží v ženskej vagíne, milióny spermií v ejakuláte majú oveľa vyššie šance pohybovať sa správnym smerom a oplodniť vajíčko.
Pomáha im v tom cervikálny hlien, ktorý je v čase ovulácie najvhodnejší pre pohyb spermií. Zároveň tým, že spermie vďaka kalíšku zostávajú dlhší čas na tom správnom mieste, majú aj väčšiu šancu dostať sa k vajíčku. Zdravá spermia totiž žije približne 72 hodín.
Nekonvenčná metóda
Hoci použitie menštruačného kalíška zatiaľ nemá odborne dokázateľný účinok na otehotnenie, páry, najmä tie, ktoré sa snažia otehotnieť už nejaký ten piatok, určite rady vyskúšajú aj túto možnosť. Najmä, pokiaľ sa lekári zhodujú, že môže pomôcť.
Zároveň však upozorňujú, že kalíšok je vhodné nechať vo vagíne maximálne 12 hodín. Dlhší čas by mohol negatívne ovplyvniť prirodzené pH vaginálneho prostredia, čoho následkom môžu byť infekcie.
Využitie menštruačného kalíška ako pomocnej metódy pri snahe otehotnieť je zároveň aj lacnou alternatívou k mnohým iným, nákladnejším spôsobom, vrátane inseminácie.
Začnite skôr
Ideálne je začať používať menštruačný kalíšok už počas menštruácie, keďže manipulácia s ním je špecifická a je vhodné nadobudnúť istú zručnosť. Experimentovanie iba počas dní ovulácie sa nevypláca a môže narobiť viac škody ako úžitku.
Nikto síce nezaručí, že práve vám pomôže menštruačný kalíšok k vytúženému bábätku, no za pokus to stojí, nie? Takže kalíšky dnu a nohy hore! A o mesiac kupujte testy.