Nafukovacie koleso
Možno to znie veľmi bizarne, ale ocenila ho už nejedna mamička, ktorú po pôrode zašívali a nedokázala si bez kolesa poriadne sadnúť. Je to veľmi praktická pomôcka v prvých hodinách a dňoch, keďže vďaka nej sa nezaťažuje postihnutá oblasť a žena je schopná sadnúť si, keď to potrebuje.
Vankúš na dojčenie
Možno ho máte pripravený, alebo ste ho už používali na podopretie pri spánku v tehotenstve. Nenechajte ho doma, môže sa vám zísť na to isté v pôrodnici, alebo ho využijete na dojčenie či kŕmenie bábätka. Nebudete si musieť pomáhať paplónom alebo nemocničným vankúšom. Prípadne si ho nechajte priniesť do pôrodnice až po pôrode.
Hroznový mušt (a iné tekutiny)
Pri spúšťaní procesu laktácie zvyčajne mamička oveľa viac pije, keďže na jej organizmus sú kladené vyššie nároky. Je fajn mať na prvé dni a noci po ruke fľašu s vodou a priebežne organizmus hydratovať. Naším tajným tipom je prírodná hroznová šťava (najlepšie je vyhnúť sa jej presladeným sýteným verziám), ktorá môže pri procese laktácie pomôcť.
Špeciálne nasiakavé vložky
Dostať ich zvyčajne v lekárni patriacej k nemocnici a pôrodnici. Sú nedráždivé, bez „krídeliek“ a ako stvorené na prvé dni po pôrode, najmä ak rodíte vaginálne. Veľmi praktické je zásobiť sa jedným, či dvomi balíkmi už vopred.
Vlhčené obrúsky
Sú veľmi praktické, najmä ak sa po pôrode z nejakého dôvodu nemôžete hýbať. Vyberte si neparfumovanú a nedráždivú verziu, vhodnú aj pre bábätko. Využijete ich aj pri jeho prebaľovaní (pokojne môžete doma prejsť aj na ekologickejšiu verziu, alebo sa ich úplne vzdať). V pôrodnici vám však môžu byť veľmi nápomocné v prvých hodinách aj na „údržbu“ vlastného, uboleného tela.