Pôrodné bolesti sú podľa žien jednou z najhorších bolestí, ktoré prežívajú. Samozrejme, to závisí od prahu bolesti, fyzickej zdatnosti aj náročnosti pôrodu.
Úlohou tohto článku ale nie je strašiť budúce mamičky. Rozhodli sme sa bližšie pozrieť na zariadenie, ktoré dokáže u kohokoľvek simulovať pôrodné bolesti. Napríklad aj u mužov, ktorí doposiaľ tvrdili, že ženy to preháňajú a že to jednoducho také zlé byť nemôže.
Ako to funguje?
Zariadenie RSQ1 vytvára jemný elektrický impulz, ktorý núti svaly ku sťahovaniu z vonku. Takýto prístroj sa používa napríklad pri obnove fyzických síl alebo svalovej hmoty pri poraneniach profesionálnych športovcov. Umelými svalovými sťahmi sa paradoxne veľmi prirodzene vytvára svalový tonus.
Pri simulácii pôrodných bolestí sa toto zariadenie využíva rovnakým spôsobom a simuluje sťahy svalov, ktoré pomáhajú vypudeniu dieťaťa z maternice do pôrodných ciest.
Ako reagovali muži?
V prvom rade je to hrdinstvo a nedôvera. Ako je možné, že ak sú pôrodné bolesti také neznesiteľné, ženy porodia aj viackrát, a to celkom dobrovoľne? No po prvých kontrakciách hrdinské nálady ustúpili a vystriedal ich krik.
Kričali ako ženy
Skutočné pôrodné bolesti muži znášali horšie. Hlavne preto, že neboli pripravení na intenzitu bolesti. Väčšina z nich ukončila tento experiment ešte predtým, ako sa pomyslené dieťa narodilo. Elektrické impulzy sa totiž, rovnako ako kontrakcie, stupňovali. V poslednej fáze pôrodu sú o seba vzdialené len tri minúty a trvajú okolo jednej minúty.
Sympatie
Cieľom všetkých podobných experimentov nebolo utrápiť mužov alebo ich nedajbože nejako ponížiť, či napraviť. Jediné, čo sa týmto sleduje, je množstvo sympatie a empatie, ktorú muž následne dokáže partnerke prejaviť. Ak je partner prítomný pri bežnom pôrode a vidí, ako sa ženské telo namáha, dokáže byť následne pozornejší a chápavejší k jej potrebám.
Tak čo dámy? Dopriali by ste svojim partnerom takýto zážitok?